Pielęgnacja spersonalizowana
Zrozumieć korneoterapię
Korneoterapia jest metodologią pielęgnacji skóry, której podstawową zasadą jest naprawa i utrzymanie systemów ochronnych bariery skórnej. Jak sama nazwa wskazuje, korneoterapia jest ściśle związana z korneobiologią, czyli procesami fizjologicznymi, biologicznymi i biochemicznymi zewnętrznej warstwy naskórka (warstwy rogowej).
Obecnie wiadomo, że zewnętrzna warstwa naskórka złożona z korneocytów nie jest martwą, nieaktywną powłoką. Dowiedziono, że jest to aktywna biologicznie część skóry, która znacząco wpływa na utrzymanie stanu homeostazy. Współtwórca leku Retin-A, amerykański dermatolog dr Albert Kligman i jego partnerzy odkryli, że warstwa rogowa naskórka i bariera lipidowa, która utrzymuje ją w stanie nienaruszonym, odgrywają znaczącą rolę w zdrowiu skóry.
Może wysyłać wiele sygnałów do znajdującego się pod nim żywego naskórka i wpływać na procesy regeneracyjne w głębszych warstwach skóry
- Skóra z dobrze odbudowaną barierą hydrolipidową:
- jest zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych jak wiatr, różnice temperatur, suche powietrze,
- rzadko ulega odwodnieniu lub podrażnieniu,
- szybciej regeneruje się po zabiegach kosmetologicznych,
- lepiej przyswaja składniki aktywne dostarczane w trakcie zabiegów lub pielęgnacji domowej,
- ma mniejszą skłonność do generowania stanów zapalnych,
- wolniej się starzeje
- nie ma skłonności do łojotoku, nadmiernego rogowacenia, przebarwień czy rumienia,
- charakteryzuje się naturalnym efektem glow.
Glówne zalożenia
- Bez substancji zapachowych
- zapachy są numerem jeden wśród czynników uczulających,
- maskowanie zapachu składników nie jest konieczne, jeśli stosuje się bardzo czyste składniki.
- Bez konserwantów i parabenów
- konserwanty są na drugim miejscu wśród czynników uczulających,
- nowoczesne alternatywy dla tych składników są lepsze, ale powszechnie nie stosowane (ze względu na wyższe koszty produkcji).
- Bez emulgatorów
- emulgatory transportują nie tylko lipidy i oleje w głąb skóry, ale także ze skóry na zewnątrz, wraz z substancjami barierowymi – powodując zaburzenia bariery skórnej i doprowadzając do problemów w prawidłowym funkcjonowaniu skóry,
- emulgatory zastąpiono substancjami tworzącymi błony komórkowe, takimi jak fosfatydylocholina i ceramidy
- Bez barwników
- wizualne wzbogacenie produktu o barwniki i kolory nie przynosi skórze żadnych korzyści; są czynnikami niepotrzebnie obciążającymi skórę.
- Bez olejów mineralnych
- niefizjologiczne, okluzyjne oleje zmniejszają zdolności samoregeneracyjne skóry i powodują odwodnienie (TEWL).
- Bez silikonów
- bardzo często znajdują się one w produktach zawierających w składzie emulgatory; powodują powierzchowne uczucie gładkości na skórze, które nie jest związane z prawdziwym nawilżeniem naskórka.
Unikalny sklad produktów
Tak jak odciski palców, tak też każda skóra jest unikalna. Dlatego nie wierzymy w szablonowe podejście do pielęgnacji skóry i Ty też nie powinnaś Przełomowa technologia kosmetyków stanowi fundament koncepcji odwzorowania budowy skóry, która jest możliwa za pomocą struktury DMS i aktywnych koncentratów zamkniętych w nośnikach.
Używamy najczystszych składników z całego świata. Receptury kosmetyczne opracowujemy poprzez połączenie wysoce zaawansowanej technologii i najnowszych badań naukowych.
Dermawiduals® tworzy produkty, których nadrzędną ideą jest innowacyjność.
Wierzymy w dostosowanie naszych produktów do specyficznych wymagań każdej skóry z osobna. Nie stosujemy ogólnego podejścia do formuł kosmetycznych. To gwarantuje wyjątkowość naszych produktów – idealne dopasowanie do potrze klienta buduje ,zaufanie i cementuje jego lojalność.
Skuteczność
Zastosowanie dermaviduals® w korneoterapii polega na wspieraniu utrzymania zdrowej skóry i zapobieganiu zmianom skórnym i chorobom, takim jak:
- skóra odwodniona, wrażliwa, z przebarwieniami, skóra starzejąca się,
- stany zapalne skóry (również wokół oczu, zapalenie czerwieni wargowej, kontaktowe i zawodowe zapalenie skóry z podrażnienia, okołoustne zapalenie skóry), łuszczyca
- za, rosacea, cienie i opuchnięcia pod oczami,
- pielęgnacja skóry dzieci, kobiet w ciąży i pacjentów onkologicznych.
- rądzik (skóra tłusta i sucha),
- rogowacenie słoneczne i poparzenia słoneczne
- blizny, rozstępy,
- pielęgnacja przed i po zabiegach inwazyjnych, np. laseroterapii, mezoterapii,
- pielęgnacja skóry podczas terapii dermatologicznych
Zaburzona bariera skóry
Gdy bariera ochronna skóry jest zaburzona, skóra nie jest skutecznie chroniona przed stresem oksydacyjnym, a także czynnikami zewnętrznymi, np. zanieczyszczeniami środowiska.Przez to traci zdolność do samodzielnej obrony za pomocą enzymatycznych oraz nieenzymatycznych systemów ochronnych.
Jeśli do produktów służących pielęgnacji skóry dodawane są perfumy, emulgatory i oleje mineralne, bariera ochronna skóry może zostać szybko naruszona. Przeznaskórkowa utrata wody (TEWL) zwiększa się, gdy bariera ochronna skóry jest nieszczelna, co prowadzi do osłabienia aktywności enzymów (odwodnienia)
Odbudowa bariery skóry
Osiągnięcie optymalnego stanu funkcjonowania skóry naprawia integralność naskórka. Nasza unikalna struktura Derma Membrane Structure (DMS) wykorzystuje wyłącznie fizjologiczne składniki, które działają wzmacniająco na skórę i chronią ją przed szkodliwymi substancjami środowiskowymi.